עו”ד גירושין

החלטתם להתגרש תהא הסיבה אשר תהא. בפניכם שתי דרכים לסיים את הקשר:
עו"ד גירושין

גירושין בהסכמה:

הדרך הפשוטה הקצרה והזולה ביותר תהיה להגיע להסכמות והבנות עם בן/בת הזוג. במידה וישנה הבנה ורצון הדדי לסיים את הקשר בינכם בצורה מכובדת והוגנת, תוכלו לפנות יחד לעו”ד גירושין מוסכם העוסק בתחום המעמד האישי לשם עריכת הסכם גירושין.

עו”ד גירושין יברר האם הגעתם להסכמות בנושאים הרלבנטיים: מזונות הילדים, משמורת והסדרי הראיה, חלוקת הרכוש וכלל הסדרי הממון. במידה והגעתם להסכמות בנושאים אלה, יוכל עורך הדין לערוך עבורכם הסכם גירושין הוגן עליו תחתמו. מייד לאחר חתימתכם ייפתח עבורכם תיק לאישור הסכם בבית המשפט לענייני משפחה, ולאחר אישורו של ההסכם תוכלו לפנות לבית הדין הרבני במקום מגוריכם. בבית הדין הרבני תתבקשו לפתוח תיק לסידור גט. לאחר שבית הדין יתן פסק דין לגירושין, יקבע לכם מועד לסידור גט. במעמד סידור הגט יבוצע הטקס ומייד אחר כך תהיו גרושים זה מזו.

גירושין שלא בהסכמהעו"ד גירושין

התנגדות שעל פי רוב ניתנת להכנעה באמצעות הסדר ממוני שרק חלק קטן מבין המתגרשים מוכנים לקנות את חירותם ואילו היתר יסרבו. הניסיון מלמד כי הצד החפץ בגירושין ברוב המקרים בעוד שהצד.

בהעדר הסכמה לגירושין על ידי שני הצדדים, הרי שתיק הגירושין הופך עד מהרה למאבק טקטי ומשפטי בין בני זוג. תיקים בהם מתעורר הצורך במאבק, נקראים גם “תיקי מלחמה”. המדובר במלחמה משפטית, טקטית ופסיכולוגית כאחד. לא אחת מלחמה זו עולה דרגה והליך הגירושין אף הופך לאלים, פרובוקטיבי וטעון.

לעיתים תכופות, אנו נתקלים בתיקים בהם צד אחד חושף כי הצד האחר מנהל מערכת יחסים מקבילה. בין עם המדובר במפגש חד פעמי ובין אם המדובר במערכת יחסים של ממש, ברור כי לצד המנהל את מערכת היחסים הכפולה אין לו כל כוונה לפרק את נישואיו.

באופן מפתיע וכל עוד הצד הנבגד הצליח להסתיר את הידיעה על הבגידה מבן זוגו, דווקא אז זוכה הצד הנבגד ליתרון בהליכי הגירושין. אם הצד הנבגד ידע לתעל את הידיעה לצרכיו שלו, יעלה בידו לעבור את הליכי הגירושין כשידו על העליונה.

תחילתו של תיק גירושין תמיד יתחיל בפגישת יעוץ במשרדו של עו”ד גירושין. עו”ד גירושין הבקיא בתחום המעמד האישי, ידע להפנות את הלקוח לגורמים המתאימים לשם איסוף חומר ומידע רלוונטי. מלבד ההליך המשפטי, ידע אותו עורך דין לתדרך את הלקוח כיצד לנהוג על מנת לזכות ביתרונות בהמשך ההליך. לשלב זה של התיק משמעות מכרעת. בעוד הצד האחר אינו מודע לכך שבן/בת הזוג נערך לגירושין, הוא ימצא עצמו בזמן הרלוונטי כחשוף עם יכולת מועטה להתגונן. לא אחת, הערכות מתאימה בתיק הגירושין הביאה לנוק אאוט של ממש וסיום התיק.

לאחר איסוף החומר הרלוונטי, יוגשו תביעות לערכאות המתאימות. בד בבד יוגשו בקשות לצווי ביניים כגון עיקולים ועיכובי יציאה מן הארץ. לאחר שכל החומר מוכן, ימסרו התביעות לצד שכנגד ומכאן ואילך, יחל הליך הגירושין.

זכור! גורם ההפתעה בתיקי גירושין יכול להיות הדבר המכריע אשר יסיים את התיק!

חלקם הגדול של תיקי הגירושין מסתיימים בהסכמים. הסכמים אלה לא חייבים שיתגבשו מייד עם תחילת ההליכים. על פי רוב, על תיק לעבור כברת דרך עד אשר יבשיל לכדי הסכם. רק חלק קטן יחסית של התיקים מסתיימים בפסקי דין.